Fotografie produktu

Syrárska plachta - modrá, 90 x 110 cm, 35 g/m2

Kategorie:Vybavenie pre syrárov
 
Cena:4,20 €
3,47 €

bez DPH

ks

Plachty sú vyrobené z elastického polyetylénu a líšia sa od tradičných syrárskych plachiet svojou trojrozmernou štruktúrou. Otvory sú kužeľovitého tvaru, veľmi dobre odvádzajú srvátku a zabraňujú jej spätnému návratu k syru alebo tvarohu. Materiál je certifikovaný na použitie v potravinárstve. 

Sila materiálu: 35 g/m2, rozmery: 90 x 110 cm.

Vhodné ako podklad na syrárske stoly, na podporu odvodu srvátky, napr. pri odkvapkávaní tvarohu, ako výplň alebo podklad bezodných foriem alebo do foriem na lisovanie s vekom.

Pred prvým použitím šatky vyperte v bežnom dezinfekčnom prípravku a dôkladne opláchnite studenou vodou. Možno ich po opláchnutí okamžite použiť aj bez sušenia. Po použití šatky prepláchnite horúcou vodou (60 - 70 °C), vydezinfikuje a preperte v studenej vode. Šatky nikdy nenavlhnú, pretože sú vodeodolné. Nevyťahujte okraje šatky pri používaní. Môžete ich ľubovoľne strihať. Ukladá sa hladkou stranou k syru aleo tvarohu. Syr a tvaroh sú hladké a nelepia sa na šatku. Šatka dobre odvádza srvátku bez nutnosti vysokého tlaku. Vhodné do lisovacích a iných foriem, kde podstatne podporí odtok srvátky a hladkú štruktúru syra. Šatku možno používať opakovane tzn. až do zničenia. 

Späť